sierpnia 07, 2017

Dance, sing, love. Miłosny układ

Dance, sing, love. Miłosny układ

Wydawnictwo: Editio
Autor: Layla Wheldon
Stron: 528

Livia Innocenti jest profesjonalną tancerką, znaną wszystkim i rozpoznawalną na scenie tanecznej. Jest pewną siebie, kobietą, która wie, czego chce w życiu, a taniec jest jej nieodzowną pasją w nim, w której się ciągle doskonali od najmłodszych lat.

Jej grupa taneczna zostaje zatrudniona na trasę koncertową, znanego piosenkarza, na którego widok wszystkiego jego fanki bez wyjątku mdleją i nie ma takiej, której by się nie podobał. James Sheridanm jest zadufanym i pewnym siebie chłopakiem, który jedynie widzi swój czubek nosa i ma gdzieś innych ludzi. Co widać już na samym początku, gdy będąc na kacu, zjawia się na próbie. Co gorsza, Livia dowiaduje się ze w skład chorografii, wchodzi kilka tańców, w których musi wraz z nim zatańczyć. Czy ich początkowa niechęć do siebie zmieni się z biegiem czasu?

Livia nie rozumie żadnej, z której dziewczyn ten narcyz się tak podoba, do momentu, gdy sama pada ofiarą jego uroku. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, a mimo że chłopak dalej wobec niej jest opryskliwy i na każdym kroku wytyka jej błędy widać, że zależy mu na obecności dziewczyny. Nawet się staje zazdrosny, gdy wokół Livie kręcą się jacyś mężczyźni.

Przez to, że spędzają ze sobą coraz to więcej czasu, do dziewczyny dociera, że czuje do niego coś więcej niż tylko chwilowe zauroczenie. Zakochuje się w nim, jednak to nie oznacza, że droga do bycia razem będzie łatwa. James wyjawia przed nią coś, co zdruzgotało jej uczucie do niego, a wszelkie marzenia przepadły.

Cała akcja na początku sprawia, że mamy wrażenie, że jest to niczym się nieróżniąca młodzieżówka od wszystkich innych. Jednak zagłębiając się w książkę, która zresztą jest napisana w sposób lekki i szybko się ją czyta, widzimy jak wiele różnic dostrzegamy między nią a innymi pozycjami z tego gatunku.

Autorka w tym momencie serwuje nam coś, czego w żadnej innej książce jeszcze nie widziałam. Akcja sama w sobie jest już nieszablonowa, staje się pełna emocji i zwrotów, których nigdzie nie doświadczymy. Do tego dochodzi wiele momentów, w których nie raz widzimy, z czym nasza główna bohaterka musi się zmagać. Czy ma podążyć za głosem serca i dać mu szanse, walczyć o to wszystko, czy pójść za rozumem, gdy nie widać w tym dalszego celu, gdy on jest taki, a nie inny? To, co dzieje się w powieści sprawia, że chciałam ją pochłonąć w jeden wieczór, by tylko wiedzieć, jak cała historia się skończy. Mam nadzieje, że swoimi słowami zdołałam was zachęcić do przeczytania tej książki, bo warto! Zapewniam was, że gdy sięgniecie po tę książkę i zagłębicie się w akcje tak jak ja, doznacie szoku.

Prócz samej akcji autorka zabiera nas w podróż po malowniczej Europie, przeplatając przez swoją książkę taniec i śpiew, sprawia, że jest jeszcze bogatsza w ciekawą treść, wartą przeczytania. W co rusz to nowych miejscach mamy możliwość poznania dobrze zbudowanych postaci. Które jak nasze główne zostały napisane w wyróżniający się sposób na tle innych. Dzięki temu byłam jeszcze bardziej zaciekawiona dziełem autorki, gdyż nie tylko żyjemy miłosną historią naszej dwójki, a również wydarzeniami związanymi pobocznymi postaciami, które się z wielką ochotą mi czytało.

Na uwagę co zasługuje to, że imie i nazwisko autorki to tak naprawdę pseudonim artystyczny. Gdyż tak naprawdę nazywa się Sandra Sotomska i jest to jej to dopiero pierwsza wydana książka. Byłam tym pozytywnie zaskoczona, gdy coraz częściej sięgam po książki polskich autorów i jak w tym przypadku się nie zawiodłam, a ja coraz więcej dostrzegam perełek wśród polskiej literatury dzięki temu i chętniej po nią sięgam.

Jeśli chcecie się oderwać już wszystkich dobrze znanych schematów w romansach, warto sięgnąć po tę książkę. Doświadczycie coś nowego, czego jeszcze do tej pory jeszcze nie czytaliście. Sama byłam zaskoczona jak mimo tak wyczerpanego tematu, można jeszcze coś wymyślić i w tak interesujący sposób napisać książkę o miłości.

17 komentarzy:

 1. Również jestem świeżo po lekturze i jestem miło zaskoczona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam gdy autor się stara jakoś wyróżnić na tle innych pisarzy ^^ Dlatego z miłą ochotą wezmę się za tę książkę i zobaczę czy mnie też tak porwie :D
  PS. Świetna jak zawsze recenzja! ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Spotykam się z pozytywnymi recenzjami tej książki i chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w połowie książki i normalnie wiem, że to będzie jedna z lepszych jakie przeczytam w tym roku <3

  OdpowiedzUsuń
 5. To brzmi jedne z fanfiction, które namiętnie pisałam jako nastolatka! :D Teraz koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę, czuję że zapewni mi mnóstwo zabawy i wzruszeń ;D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie się składa, w takim razie koniecznie musisz się z nią zapoznać! :D

   Usuń
 6. Sądzę, że przeczytam ją za jakiś czas. Brzmi ciekawie. ;)
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nie ciągnęło mnie do tej książki, ale to już kolejna pozytywna recenzja, więc pewnie w wolnym czasie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kusi mnie ta książka, ale chyba sobie ją odpuszczę. Czytałam na jej temat bardzo skrajne opinie i sama już nie wiem ;) Pozdrawiam Książkowa Dusza

  OdpowiedzUsuń
 9. Już niedługo będę miała okazję ją przeczytać - nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O tej książce jest teraz mega głośno! Przeczytałam dwa pierwsze rozdziały na wattpadzie i się zakochałam! Muszę koniecznie kupić po premierze :D
  Pozdrawiam

  https://emi-lovebooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Recenzja niby pozytywna, ale jednak mam wrażenie, że to kolejna młodzieżówka jakich tysiące, a do tego jest jeszcze mnóstwo filmów z taką fabułą... Także raczej sobie odpuszczę :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Klaudia z claudiaaareads.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie niedawno dowiedziałam się, że autorką jest Polka, a książka była pierwotnie fan fiction publikowanym na Wattpadzie :) Muszę koniecznie przeczytać, widuję mnóstwo opinii na jej temat, zwykle pozytywnych, więc jestem ciekawa :)
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Podróż do krainy książek , Blogger