sierpnia 15, 2018

Słuchaj swojego serca.

Słuchaj swojego serca

Wydawnictwo: Feeria Young
Autor: Kasie West 
Stron: 376Kasie West jest jedną z moich ulubionych autorek, z tego powodu zawsze z miłą chęcią sięgam po jej pozycje, chcąc się zapoznać z kolejną opowieścią jaka wyszła spod jej pióra. Jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło, bym się na jej pozycjach zawiodła. Ot, lekkie fabularnie książki, które poruszają nastoletnie życie, pierwszą miłość, młodzieńcze problemy, z którymi każdy radzi sobie na swój własny sposób. Dzięki temu książki Kasie uczą, podpowiadają swoją zawartością jak borykać się z problemami, poprzez proste przykłady łatwo do nas może trafić przekaz autorki. Pomimo faktu, że książki West są skierowane do młodszego grona odbiorców, starsi czytelnicy na pewno tutaj coś także znajdą dla siebie. 

Kate Bailey jest główną bohaterką książki „Słuchaj swojego serca”, nie przepada ona za bardzo za ludźmi, a co za tym idzie, swoje życie spędza w samotności bądź w towarzystwie swojej najlepszej przyjaciółki Alanie. Z tego powodu także ciężko jest jej się zaaklimatyzować w nowych miejscach, chociażby i nowa szkoła czy środowisko ludzi, w którym najlepiej by nie przebywała. Jednak nie ma wyboru, musi wybrać jeden z przedmiotów pozalekcyjnych jak każdy uczeń. Wraz ze swoją przyjaciółką postanawia dołączyć do ludzi, którzy tworzą podcast w szkole. Niedługo później okazuje się, że szczere i pełne sarkastyczności wypowiedzi zyskują popularność i staje się jedną z prowadzących. Staje się ona pewnego rodzaju słuchaczem, który po wypowiedziach anonimowych uczniów stara się im jak najbardziej doradzić. Jednak co jeśli na drodze stanie chłopak, w którym ona i jej przyjaciółka się zakochują? Powstaje pewien konflikt, podczas którego rady, które nie raz dawała innym nie będzie tak łatwo zastosować w swoim życiu. 

Pomimo schematyczności, jaka jest w książkach Kasie West, nie przeszkadza mi to w żaden sposób, może też i z tego powodu, że autorka potrafi to wykorzystać, przelać tak na papier, że pomimo że dostajemy wręcz kalkę głównej bohaterki z innych jej dzieł, jest to interesująca pozycja. Może też i z tego powodu, że ta postać nie jest idealna, ludzka w swojej postaci, popełnia błędy, potyka się w życiu jak każdy z nas. Z tego powodu zawsze z wielką ciekawością śledziłam losy Kate, pokazując, jak się zmaga ze swoim nastoletnim życiem. Zaś prócz niej mogliśmy poznać inne postaci, w które też dużo przelała sam autorka, nie zapominając w żaden sposób o nich, gdyż także stanowią ważny fundament, który nam ma pokazać nastoletnie życie. Bez dwóch zdań udało się to autorce, przelewając to w ciekawe dialogi i akcje, doświadczając mało dialogów, a właśnie samej akcji, dzięki czemu nie ma chwili na nudę. Z wielką przyjemnością ją wam polecam, gdy na pewno jest to jedna z pozycji w książkach, która potrafi umilić naprawdę dobrze letni czas.

1 komentarz:

  1. Jeszcze nie znam twórczości autorki, ale chcę to zmienić i możliwe, że zacznę właśnie od tej książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Podróż do krainy książek , Blogger